Бійки, прокльони та стрілянина: як українці змушують одне одного носити маски

Главная

Автобуси, трамваї, тролейбуси, супермаркети, літаки: список місць для бійок та сварок через маски розширюється.

Про те, чи варто боротися з тими, хто ігнорує правила карантину, 1 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

На Волині у приміському автобусі жінки тягали одна одну за волосся і давали ляпаси по обличчю. Причина бійки — прохання надіти маску. 

У столичному трамваї розлючені пасажири із салону виштовхали пасажирку. Причина конфлікту — та сама. Вона спробувала зайти без засобу захисту.

А ось у тролейбусі Маріуполя взагалі зчинилося масове побоїще. Кондукторка зробила зауваження хлопцям без масок. Ті облаяли її. І кинулися на чоловіка, який заступився за жінку.

Супермаркет у Запоріжжі також раптом перетворився на боксерський ринг. Покупець атакував охоронця після прохання правильно надіти маску.

У столичній підземці чоловік, якого прозвали «корона-дисидентом», із ножем кинувся на пасажирів та копа. І знову все через маску. Йому не сподобалося прохання вдягти засіб захисту. Вгамували дебошира лише попереджувальні постріли.

Останнім часом  такі випадки почастішали. Психологи кажуть, усе через емоційну напругу в суспільстві.

«Люди перебувають у підвищеному емоційному стані. І у багатьох це викликає дві реакції: депресія, занурення в себе. Другий стан – агресивний, багато назовні», — зазначає Ігор Гусєв, соціальний психолог.

А ось активіст Сергій Мікітен регулярно потрапляє у конфлікти. Але, попри це, й надалі у громадських місцях не надіває маски. Він створив організацію «COVID-дисидентів» і поширює відео поїздок у метро. Каже, навіть штрафи не змусять його користуватися засобами захисту.

Хоча, лікарі все ж наполягають — носіння маски значно зменшує шанс захворіти чи заразити інших.

«Маски діють, при тому, дуже добре. Від 95 до 100% ймовірності того, що з вами нічого не станеться, якщо з вами маска у публічних місцях і на вашому сусіді»,— зазначає керівник Центру економіки охорони здоров’я КШЕ Павло Ковтонюк. 

Конфліктологи ж радять не сперечатися з такими людьми. Якщо хочеться зробити зауваження, краще промовчати. Бі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *