Маніпуляція: У МОЗ щойно зізналися, що вводили обмеження, щоб психологічно впливати на людей

Главная

Деякі інтернет-ресурси, а також користувачі українського сегменту Facebook недавно поширили інформацію про те, нібито «МОЗ щойно зізналося, що весь цей час вводило обмеження під час карантину для того, щоб психологічно вплинути на людей». У публікації цитується головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, але не вказано, що Ляшко робив такі заяви ще 8 травня, і стосувалися вони тимчасового закриття парків.

Насправді заяву про те, що тимчасове закриття парків мало також психологічний ефект, Віктор Ляшко зробив не «щойно» і вона не стосувалася всіх обмежень карантину. Йдеться про ефір телеканалу «Україна 24» від 8 травня 2020 року. Тоді головний санітарний лікар пояснював, що деякі карантинні заходи були поєднанням епідеміологічного та психологічного ефектів.

Так, відповідаючи на запитання ведучого, коли буде поновлено роботу громадського транспорту, Ляшко серед іншого зазначив:

«Ми коли закривали свого часу парки і робили обприскування доріг, то це було не стільки питанням впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Закрито парки, і немає відчуття, що все безпечно, і люди психологічно готувалися, що потрібно зайти в карантин… Це в поєднанні. Тому що, коли я аналізував ті заходи, які впроваджували у КНР, потім в Італії, то думав з точки зору епідеміології, навіщо вони це роблять. Якщо це крапельна інфекція, то це не впливає на шляхи її передачі. Пізніше, коли аналізували і почали спілкуватися через послів з епідеміологами, то вони розповідали, що для людей це невидима інфекція і потрібно створити також психологічний ефект. Завдяки цьому ефекту в людей з’являлося відчуття небезпеки і необхідності дотримання норм карантинних заходів, які впроваджував уряд» (на відео з 6:10).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *