9 Серпня, 2022 2:11 pm

Судова реформа. Етична рада закінчила перевірку чинних членів Вищої ради правосуддя. І ось що з того вийшло ФОТО

Є новини щодо судової реформи. Етична рада закінчила перевірку чинних членів Вищої ради правосуддя. В підсумку одного (Грищук) визнали недоброчесним, а ще трьох (Плахтій, Саліхов і Блажівська) доброчесними.

Нагадаємо, що 12 членів ВРП звільнились за власним бажанням, не бажаючи проходити перевірку Етичною радою з міжнародниками у складі. Таким чином, 13 з 16 членів ВРП йдуть за маршрутом російського корабля (на фото).

З одного боку, це хороший результат, бо маємо шанс на кардинальне оновлення ключового судового органу, який відповідає за звільнення/призначення суддів. З іншого боку, ми з партнерами надали чимало інформації про недоброчесність тих трьох, кого Етична рада вирішила не звільняти. В першу чергу це стосується Блажівської і Плахтій.

Але Етична рада чомусь проводила співбесіди в закритому режимі. Тому ми не маємо змоги дізнатись, що запитували і як відповідали чинні члени ВРП. Відповідно нам невідомо, хто з членів Етичної ради голосував за визнання доброчесними сумнівних, на нашу думку, персон.

Не просто так пуйло у своїй промові перед відкритим нападом на Україну згадувало про судову реформу. Воно розуміє, що з чесними і професійними суддями у бридкого русского міра тут жодних шансів. Тому ми робили і продовжуємо робити все можливе, щоб становлення якісної та незалежної судової системи нарешті відбулось.

І в цій історичній місії ми покладаємо дуже високі надії на міжнародників. Сподіваємось, що нашу конструктивну критику почують і за результатами наступних співбесід на місце упирів на фото прийдуть справжні професіонали.

На зображенні може бути: 14 людей

Центр Протидії Корупції

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.